Lista aktualności Lista aktualności

„I zahuczało…”

Dnia 16.03. br. odbyła się druga edycja Nocy Sów w Nadleśnictwie Różańsko. Wśród uczestników byli dorośli, młodzież i dzieci (w sumie aż 72 osoby!) Zapraszamy do udziału w ogólnopolskim wydarzeniu edukacyjnym „Noc Sów”.


     Spotkanie z tymi tajemniczymi ptakami rozpoczęliśmy w siedzibie nadleśnictwa oglądając film pt. „Sowy Polski”, który w ciekawy sposób przybliżył uczestnikom wydarzenia ich biologię i zachowanie. Główną atrakcją spotkania była wieczorna wycieczka po lasach nadleśnictwa prowadzona przez zaproszonych gości z Fundacji na Rzecz Zwierząt „Dzika Ostoja”. Podczas spaceru usłyszeliśmy puszczyka, który w odpowiedzi na nagranie odezwał się swoim charakterystycznym huczącym głosem myśląc, że to jego konkurent (inny samiec). Spacer zakończyliśmy wspólnym ogniskiem oraz pieczeniem kiełbasek, ale to nie był koniec atrakcji. Pani Marzena Białowolska oraz Pan Michał Kudawski w atmosferze mrocznej nocy przeprowadzili pogadankę, której bohaterem była uszatka zwyczajna, którą mają aktualnie pod opieką.
    Bardzo dziękujemy osobą zaangażowanym w organizację Nocy Sów. Dziękujemy również uczestnikom za tak liczne uczestnictwo w wydarzeniu.